10 دانستنی که در مورد رستوران ها نمی دانستید؟

رستوران شاندیز صفدری ساحلی

10 دانستنی که در مورد رستوران ها نمی دانستید؟

10 دانستنی که در مورد رستوران ها نمی دانستید را با هم امروز در سایت رستوران ساحلی صفدری کیش به مرور بیان می کنیم .

رستوران مکانی که در آن نوشیدنی های تازه یا وعده های غذایی است که توسط مردم تهیه می شوند. در آن اتاقهایی یا سالن های تعبیه شده است که افراد چه به صورت خصوصی و چه به صورت عمومی می توانند از استفاده کنند و زمانی برای آرامش و استراحت را در این مکانها سپری سازند.

امروز ما تاریخچه رستوران ها در جهان را در پیج رسمی رستوران و رزرواسیون شاندیز صفدری ساحلی کیش با هم بررسی می کنیم.

رستوران شاندیز صفدری ساحلی

اولین مالک رستوران که بوده است؟
و سال تاسیس آن چیست؟

بر این اساس اولین مالک رستوران ها یک فروشنده سوپ بوده است که کار خود را در پاریس در سال ۱۷۶۵ افتتاح کرد.

بالای درب خانه تابلو تبلیغاتی و اشاره به فروش سوپ و آبگوشت موجود بوده که در داخل رستوران سرو می شده این موسسه نام خود را از آن علامت گرفته است رستوران ها در حال حاضر به یک مکان عمومی برای غذا خوردن تبدیل شده است و این نام به زبان‌های انگلیسی فرانسوی هلندی دانمارکی نروژی رومانیایی و بسیاری از زبان‌های دیگر با برخی تغییرات شکل گرفته است.

رستوران شاندیز صفدری ساحلی

معنا و مفهوم رستوران از چه کشوری آمده است؟

برای همیشه تقریباً مفهوم فروش غذا برای سود به تمدن های باستانی از جمله روم باستان و چین بر میگردد جایی که فروشندگان خیابانی نان و غذا را به مردم در شهرها می فروختند.

 با گذشت چندین قرن از قرون وسطا و مسافرخانه ها کنار جاده ها قدیمی ترین شکل رستوران نشانه قدیمی ترین شکل رستوران نشستن امروزی ماست البته گزینه های منو کاملاً انتخاب سرآشپز بوده و مشتریان چاره‌ای جز صرف غذا به سبک خانوادگی نداشتند.

 و به مرور پس از تغییر ذائقه و سلیقه مشتری رستورانها مجبور شدند غذاهایی را که مشتریان تمایل بیشتری به سرو آن دارند را در منوی خود قرار دهند که این لیست و منوی غذا براساس شهر و محیط پیرامونی و غذاهایی که در محیط کشت و یافت می شد تغییر می کرد

رستوران شاندیز صفدری ساحلی

اختراع و ابداعی که در انقلاب فرانسه رخ داد چه بود؟

پس از آن که لویی شانزدهم و ماری آنتوانت در جریان انقلاب فرانسه جان خود را از دست دادند اشرافیت در فرانسه از بین رفت و سرآشپزهایی که زمانی توسط این خانواده های اصیل استخدام شده بودند بیکار شدند بنابراین بسیاری از این سرآشپزها تصمیم گرفتند تا رستوران های خود را باز کنند و بعد ها همین کارگران و سرآشپز ها غذاهایی که در دربار  آموزش دیده بودند را به اکثریت مردم ارائه دهند. در نهایت سبک فرانسوی سرو غذا به بریتانیای کبیر و در سراسر اقیانوس اطلس و ایالات متحده گسترش یافت

رستوران شاندیز صفدری ساحلی

بزرگترین رستوران جهان کجاست؟ وسعت و فضای آن چقدر است؟

بزرگترین رستوران جهان که به نام دروازه دمشق نیز نام دارد در کشور سوریه است به نام bawabet dimashq  که یکی از بزرگترین و عظیم ترینم رستوران های در جهان است که ظرفیت در حدود 580 هزار متر مربع است و در فضای آن در حدود 6014 صندلی قرار دارد.

رستوران شاندیز صفدری ساحلی

قدیمی ترین رستوران جهان که در گینس ثبت شده است کجاست؟

طبق کتاب رکوردهای جهانی گینس رستوران بوتین در مادرید اسپانیا قدیمی ترین رستوران فعال در جهان است که از سال ۱۷۲۵ فعالیت خود را آغاز کرده است. با این حال رستورانهای دیگری هم هستند که ادعا میکنند قدیمی تر از این رستورانه هستند که از جمله در سالزبورگ اتریش و از جمله در استکهلم سوئد که ادعا می کند که قدمت آن به ۱۴۲۱ بازمی‌گردد.

قدیمی ترین رستوران در ایالات متحده آمریکا در شهر بوستن است که در سشال 1826 شروع به فعالیت کرده است.

 

ساندویچ آناناس کبابی از کجا آغاز شد و تا کجا ادامه پیدا کرد؟

در سال ۱۹۶۰ ری کروک مدیرعامل شرکت مک دونالدز در منطقه ای که بیشترین جمعیت آنها کاتولیک بودند ساندویچی آناناسی به صورت کبابی به نام هولا برگر را عرضه کرد. ساندویچ حاوی یک نان دانه کنجد و حلقه آناناس کبابی بود که روی آن یک تکه پنیر آمریکایی هم قرار داشت قابل درک است که هولا برگر دوام زیادی نداشت و هرگز آن را در سطح ملی تولید نشد.

بعدها با تغییر این ساندویچ به برگر فعلی به ضورت غیر قابل تصور رشد فزاینده ای پیدا کرد به صورتی که این ساندویچ در تمام نقاط دنیا با انواع و اقسام مختلف به دست مشتریانی که خواهان آن هستند رسید و نام مک دونالدز را جهانی کرد.

رستوران شاندیز صفدری ساحلی

گرانترین رستورانهای جهان از جمله برگر کجاست؟ قیمت آن چقدر است؟

گرانترین برگر جهان پنج هزار دلار قیمت دارد همبرگر های گرانقیمت زیادی در آنجا وجود دارد همبرگر های براون سری در پاریس و لاس وگاس یک همبرگر گوشت گاو کوبی ۷۷۷ دلاری را ارائه می دهد که حاوی خرچنگ مین، پیاز کاراملی، پنیر بری وارداتی و سرکه بالزامیک سال است خانواده های آمریکایی ۳۱۵۰ دلار برای صرف غذا در بیرون از خانه خرج می‌کنند.

بر اساس دفتر آمار کار یک خانواده آمریکایی به طور متوسط سالانه بیش از ۱۱۰۰ دلار صرف غذا خوردن خارج از خانه می کند این مبلغ ۲۵۸ دلار در ماه است که صنعت رستوران های آمریکا را در حال حرکت نگه می دارد.

برای اطلاع از قیمت منوی رستوران صفدری ساحلی کیش و رزرو به سایت رستوران شاندیز صفدری ساحلی کیش مراجعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.

فهرست